W 1910 roku Aleksander i Józef Wróblewscy uruchomili kuźnię. W bardzo krótkim czasie ich specjalnością stały się naprawy i remonty powozów.
           Przełom lat dwudziestych i trzydziestych przyniósł jednak zmianę napędu w transporcie. Konie zaczęto zastępować silnikami spalinowymi. Motoryzacja wkroczyła również do firmy braci Wróblewskich. Zmienili zainteresowania i zajęli się budową dostawczych samochodów.           Dzisiaj Michał i Stanisław - bracia Wróblewscy korzystając z wieloletnich doświadczeń współpracują z najlepszymi producentami części zamiennych.
           Trzecie pokolenie braci Wróblewskich zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług oraz poleca części gwarantujące bezpieczeństwo, komfort i bezawaryjność.
           Kupowali gotowe ramy i silniki z układami napędowymi i kierowniczymi od takich firm jak Chevrolet i Fiat. Na indywidualne zamówienie klientów powstawały krótkie serie lub nawet lub nawet pojedyncze egzemplarze dostawczych aut. Samochody ze znakiem firmowym
'KAROSERIA BCIA WRÓBLEWSCY'
jeździły po drogach całej Polski.

           Rodzinne tradycje motoryzacyjne kontynuowali po II wojnie światowej, współpracujący z ojcem Aleksandrem, bracia Paweł i Eugeniusz.
           Łódzkim kierowcom adres Wólczańska 188 od zawsze kojarzy się z możliwością naprawy samochodów.